اصول بهبود فرآیند کسب و کار

بهترین لغتی که می تواند فرآیند مربوط  به مدیریت بهبود کسب و کار(BPI) را توصیف کند واژه "تغییر" است. BPI رویکردی نظام مند است که هدف آن، کمک به سازمان هاست تا بتوانند با تکیه بر عوامل اشاره شده در زیر تغییراتی چشمگیر در زمینه چگونگی انجام کسب و کار خود ایجاد کنند:

  • تعریف مجدد اهداف استراتژیک
  • همراستا سازی فرآیندها با این اهداف و تعیین روند های بازار
  •  بهینه سازی خدماتی که برای مشتریان یا ذینفعان ارائه می شود

اصول متعددی در ارتباط با بهبود فرآیند کسب و کار وجود دارد که چند مورد از آنها در ادامه آورده شده است:

 

همراستا سازی مناسب اهداف کسب و کار: اگر فرآیندها منعکس کننده اهداف کسب و کار شرکت نیستند باید تغییراتی در سیستم به وجود آورد.

ارزش مشتری: بالا بردن ارزش مشتری را می توان با اعمال تغییراتی در فرآیندها محقق ساخت  و با تکیه بر این اقدامات  به  نتایج مطلوب تر دست یافت . رضایت مشتری کلیدی است برای رشد و توسعه کسب و کار.

تشکیل مالکیت کسب و کار: وظیفه بزرگ سنجش عملکرد و اعمال تغییر در فرآیندهای کسب و کار، به افرادی خاص وابسته است که به آنها صاحبان فرآیند نیز گفته می شود. وظیفه این افراد، پذیرفتن مسئولیت و هدایت تصمیم گیری های سخت و همچنین تامین و تضمین استراتژی های بهینه سازی فرآیندهاست.

ساخت نقاط کنترل: برای این که مشخص شود که فرآیندها واقعاً با اهداف کسب و کار شرکت همراستا هستند، وجود مجموعه ای از استانداردها -که با نام معیار سنجش (Benchmark) هم شناخته می شوند- ضروری است. این نقاط کنترل باید واقع بینانه و قابل دستیابی باشند و البته در عین حال بتوان همزمان با پیشرفت پروژه، تغییرات مناسب استراتژیک را اعمال کرد.

 

 بهبود فرآیند کسب و کار، نقش بزرگی در تولید محصولات و خدمات مبتکرانه ایفا می کند که همه اینها بمنظور رضایتمندی کامل مشتری است. اما باید در نظر داشت که تغییرات باید به طور مستمر اعمال شوند. حتی سیستم هایی که به بهترین نحو مدیریت می شوند هم ممکن است به مرور زمان با خطا مواجه شوند." فرآیند نوآوری" باید همیشه در رأس لیست اولویت های یک کسب و کار باشد.


ویرایش: مجید ذوقی

منبع: کتاب ۱۰۰ راز موفقیت در BPM


 

درباره رایورز

شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز در اوایل سال 1368 توسط جمعی‌از فعالین حرفه نرم‌افزار تأسیس گردید...

بیشتر بدانید

ارتباط با ما

  • تهران، خيابان ولی عصر، نرسيده به توانير، خيابان احتشام، شماره 5
  • 89326000

  • BPMS@rayvarz.com

خبرنامه پایگاه دانش BPM