سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار RayBPMS

RayBPMS

     ابزار RayBPMS شامل زيرساخت و ماژول‌های نرم‌­افزاری جامعي جهت تحليل، طراحي، اجرا، يکپارچه‌سازي و کنترل فرآيندهاي «مبتني بر فرد» و «مبتني بر سيستم» در يك سازمان است.

     اين ابزار با مدل‌سازي، خودكارسازي، مديريت و بهينه‌سازي فرآيندهاي کاري و همچنين برقراري ارتباط با ساير سيستم‌هاي فعال در سازمان، امكان دستيابي به حداکثر کارايي و اثربخشي سازماني را طبق چرخه‌ی BPM از طریق ماژول‌های زیر فراهم مي‌سازد و بکارگیری آن، ارتقاء مستمر بهره‌­وری سازمانی را موجب می­‌شود.

طراحی و مدلسازی

طراحی فرآیند:

     با استفاده از ماژول طراحی فرایند، گردش کار سازمان را در انطباق با استاندارد BPMN2 طراحی نمایید.

طراحی فرم:

     توسط یک ابزار قدرتمند فرم‌های مرتبط با فرایندها را طراحی ‌کنید. و از طریق کشیدن و رهاکردن، کنترل‌های از پیش تعریف شده را بر حسب نیازتان بر روی فرم  قرار دهید.

طراحی و مدیریت چارت سازمانی:

     می‌توانید توسط این ابزار چارت سازمانی را، شامل تعریف کاربر، سمت، گروه، اشخاص حقیقی/حقوقی و واحد سازمانی طراحی کنید. همچنین می‌­توانید دسترسی‌ها و سایر مشخصات مورد نیاز را تعریف کنید.

طراحی موجودیت:

با بکارگیری این ابزار قادر خواهید بود موجودیت‌ها (جداول اطلاعاتی)، صفت‌ها و ارتباطات مابین آن‌ها را تعریف کنید.

اجرا

موتور اجرای فرآیند:

     این موتور، وظیفه‌ی اجرای فرآیندهای طراحی شده، مدیریت نگارش‌های مختلف فرآیند، تغییر فرآیندهای در حال اجرا و موضوعاتی از این دست را بر عهده دارد.

موتور اجرای قوانین:

     این موتور وظیفه‌ی اجرا و مدیریت قوانین کسب و کار تعریف شده در مرحله‌ی طراحی و مدلسازی را به عهده دارد. همچنین با استفاده از این موتور، در حین اجرای سیستم، امکان تغییر قوانین در لحظه­ وجود خواهد داشت.

مدیریت اجرای فرم:

     با بکارگیری این ماژول می‌توان بر روی اجزای فرم سطوح دسترسی تعریف نمود، در هر مرحله از فرآیند رفتار فرم را مشخص کرد، ارتباط اجزای فرم با فرآیند و قوانین مربوطه به آن را کنترل نمود و تغییرات مورد نیاز در فرم‌ها را ایجاد کرد. این فرم‌ها کاملا واکنش‌گرا بوده و در انواع دستگاه‌ها نظیر موبایل، تبلت و کامپیوترهای شخصی بدون به‌هم‌ریختگی در دسترس خواهند بود.

ارتباط با سامانه‌­های خارج از محیط RayBPMS:

     با استفاده از متدهای ارتباطی مبتنی بر تکنولوژی‌­های روزآمد نظیر وب‌سرویس، امکان ارتباط دوطرفه با سامانه‌‌های خارج از محیط RayBPMS فراهم می‌­شود.

پایش و بهبود 

دشبورد مدیریتی:

    به منظور پایش فرایندهای سازمان، این ماژول، امکان تعریف انواع شاخص‌های کلیدی عملکرد، معرفی انواع نمودارهای استاندارد برای نمایش آن‌ها بر روی صفحات وب بصورت Drill Down  بدون محدودیت تعداد و اتصال به انواع منابع اطلاعاتی را فراهم می‌کند.

ابزار گزارش ساز:

     طراح فرآیند پس از ساخت موجودیت‌های مرتبط با فرآیند می‌تواند هر نوع گزارشی را از جداول طراحی شده استخراج نماید. در هنگام ساخت موجودیت‌ها، ساختار اطلاعاتی به ابزار گزارش ساز رایورز (RayARPG) معرفی شده و طراحان گزارش می‌توانند بدون اطلاع از ساختار اطلاعات با استفاده از عناوین فارسی گزارش خود را طراحی نمایند. هم­چنین امکان اتصال به ابزار گزارش‌ساز Stimulsoft وجود دارد.

     شرکت مهندسی نرم افزار رایورز، با ارائه­ی نرم‌افزارها، ابزارها و خدمات مناسب، به سازمان شما کمک می‌نماید که در هر سطحی از بلوغ مدیریت فرایندهای کسب و کار قرار دارید ، قابلیت‌های سازمان خود را ارتقا دهید و حرکت سازمان را در مسیر استراتژی‌های طراحی و تدوین شده، تسهیل نمایید.

     استفاده از امکانات سیستم مدیریت فرایندهای کسب و کار نظیر :

 • طراحی فرم، فرایند و قوانین، یکپارچه‌سازی
 • ارتباطات ایمن دو طرفه با سیستم‌های بیرونی
 • طراحی و استفاده از گزارشات و دشبوردها
 • ایجاد نگارش و تغییر بر روی فرایندها
 • –          . . .

به افزایش بلوغ سازمان کمک شایانی خواهد کرد.

     با به کارگیری ابزار مدیریت فرایندهای کسب و کار رایورز (RayBPMS)، شما قادر خواهید بود، فرایندهای سازمان خود را مدل‌سازی و اجرا نمایید و با استفاده از ابزارهای گزارش‌ساز، شاخص‌های کلیدی عملکرد مربوط به فرایندها را اندازه‌گیری، اطلاعات فرایندی را تحلیل و راهکارهای ایجاد بهبود و تغییر در فرایندها را مشخص نمایید. با توجه به این که فرایندها، با ابزار مدیریت فرایندهای کسب و کار رایورز مدلسازی و اجرا شده‌اند، در برابر هرگونه تغییرات از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار خواهند بود، به نحوی که این تغییرات با سرعت در فرایند اعمال شده و چرخه جدیدی در آن ایجاد می‌گردد.

کاربردهای RayBPMS

 • نقش‌آفرینی موثر در اجرای طرح‌های تحول دیجیتال و هایپر اتوماسیون در سازمان
 • طراحی، اجرا و بهبود فرآیندهای اصلی، پشتیبانی و مدیریتی سازمانی
 • ایجاد بستر مناسب برای ارائه خدمات الکترونیک
 • مدیریت درخواست‌ها در سطح سازمان
 • ایجاد یکپارچگی میان سیستم‌های جزیره‌ای
 • ساخت سامانه‌های نرم‌افزاری اختصاصی و مبتنی بر فرایند