پرسش های متداول

اگر سازمان‌ها را همکاري جمعي انسان‌ها جهت رسيدن به هدف خاصي تعريف کنيم، آن‌گاه مي‌توان فرآيندها را روش دستيابي به آن هدف‌(ها) تعريف کرد و با توجه به اهمیت بسیار آن‌ها و گستره فرآيندهاي ممکن براي رسيدن به يک هدف مشخص، اين فرآيندها به تعريف، تشريح، کنترل و مديريت نياز پيدا مي‌کنند. از سوي ديگر محيط کسب‌وکارهای امروز، با شتاب بسيار زياد تغييرات روبه‌رو است و در چنين محيطي روش‌هاي مناسب جهت تحقق اهداف نيز دائماً در حال تغيير مي‌باشند. مجموعه عوامل فوق نظارت مستمر، طراحي، اجراي تغييرات و بهبود دائم فرآيندها برمبناي استراتژي سازمان را به امری حیاتی تبدیل کرده‌اند. راهكار RayBPMS شامل زيرساخت جامعی جهت شناسایی، تحلیل، طراحی، اجرا، یکپارچه‌سازی و کنترل فرآیندهای مبتنی بر فرد و مبتنی بر سیستم در يك سازمان است. اين راهكار با مدل‌سازی، خودكارسازي، مدیریت و بهینه سازی فرآیندهای کاری و هم‌چنين برقراري ارتباط با ساير سيستم‌هاي فعال در سازمان، امكان دستيابي به حداکثر کارایی و اثربخشی سازماني را فراهم مي‌سازد.
هر دو. در واقع bpm ریشه در دو علم مدیریت و فناوری اطلاعات دارد. BPMS یک تکنولوژی است که باید قابلیت پشتیبانی از کلیه مفاهیم مدیریت فرایندهای کسب و کار را دارا باشد. مدیریت فرایندهای کسب و کار عبارت است از مدلسازی، اجرا، پایش و بهبود فرایندهای کسب و کار. ابزارهای BPMS با مجموعه ماژول های خود قادر هستند، کیفیت انجام هر یک از مراحل ذکر شده را به میزان قابل توجهی افزایش دهند و اطلاعات دقیق و مناسبی از هر مرحله برای انجام مراحل بعدی در اختیار قرار دهند. در واقع، زمانی که صحبت از طراحی و مدلسازی، اجرا و بهبود فرایندهای کسب و کار است، BPMیک متدولوژی است. در عوض، زمانی که به عنوان یک ایزار برای پشتیبانی از این متدولوژی به کار می رود، یک تکنولوژی است. با استفاده از متدولوژی bpm مشخص می گردد که فرایندهای سازمان، در حال حاضر چگونه انجام می شوند. آیا فرایندهای فعلی با حداقل زمان و هزینه و با بالاترین کیفیت در حال انجام هستند. در غیر این صورت، چگونه می توان فرایندهای سازمان را بهبود داد. از طرف دیگر با استفاده از تکنولوژی bpm (که ابزارهای bpms آن را پشتیبانی می کنند)، می توان مدیریت فرایندها را تسهیل داد.
هردو. bpm برای هر دو گروه از کاربران، قابل استفاده است. به واسطه پشتیبانی bpms از استاندارد bpmn ، کارشناسان کسب و کار به راحتی قادر خواهند بود، فرایندهای خود را در یک محیط کاربر پسند (تحت ویندوز) مدلسازی نمایند. محیط طراحی فرم، نیز می تواند در اختیار کارشناسان کسب و کار قرار گیرد تا با استفاده از آن فرم های مورد نیاز خود را در سازمان طراحی نمایند. مدیران قادر خواهند بود، شاخص های کلیدی را تعریف نمایند و اهداف کمی را برای هر یک از آن ها مشخص نمایند. متخصصان it، با استفاده از ابزار bpms می توانند بستری در اختیار داشته باشند که با استفاده از آن، نرم افزارهای مورد نیاز سازمان را با سرعت تولید نمایند و تغییرات را به راحتی در آن ها اعمال نمایند. با استفاده از bpms ها، کدنویسی در فرایند تولید نرم افزار، به کم ترین حد ممکن می رسد.
استفاده از روش های سنتی در تولید سیستم های اطلاعاتی اختصاصی (که کاملا منطبق بر نیازهای سازمان باشد) بسیار پرهزینه و زمان بر است و ممکن است ماه ها به طول بیانجامد. توسعه سیستم نیز به راحتی امکان پذیر نخواهد بود. به علاوه تولید و توسعه این سیستم ها نیازمند به برنامه نویسان خبره می باشد که پس از تولید سیستم نیز، جهت نگهداری و توسعه سیستم بایستی در تیم پروژه باقی بمانند. ابزار BPMS، به واسطه مجموعه کامل ماژول های خود، فرایند تولید سیستم های اطلاعاتی را از ابتدا تا تولید و توسعه سیستم پشتیبانی می کند. این ابزارتولید و توسعه سیستم های اطلاعاتی را با حداقل دانش نرم افزاری، حداقل برنامه نویسی و حداقل زمان امکان پذیر می کند. به این ترتیب، سازمان بدون صرف هزینه های گزاف، قادر خواهد بود، سیستم های اطلاعاتی منطبق با نیاز خود را در اختیار داشته باشد. با استفاده از گزارشات پشتیبان تصمیم گیر، فرایندهای خود را بهبود دهد و در کم ترین زمان ممکن، این تغییرات را در سیستم های اطلاعاتی اعمال نماید

درباره رایورز

شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز در اوایل سال 1368 توسط جمعی‌از فعالین حرفه نرم‌افزار تأسیس گردید...

بیشتر بدانید

ارتباط با ما

  • تهران، خيابان ولی عصر، نرسيده به توانير، خيابان احتشام، شماره 5
  • 89326000

  • BPMS@rayvarz.com

خبرنامه پایگاه دانش BPM