SOA BPM از نو تعریف شد

شرکت های کوچک و بزرگ، در حال استفاده از BPM  یا نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار هستند که به آنها کمک می کند تا با استفاده از جداول و تصاویر گرافیکی، معاملات کسب و کارشان را نظارت کنند. در واقع شما می توانید ببیند چگونه شرکتتان با استفاده از نرم افزار BPMS همه کارها را در لحظه انجام می دهد. زمانی که این نرم افزار برای اولین بار وارد بازار شد، نرم افزار گرانی بود و فقط شرکت های بزرگ می توانستند از پس هزینه آن بربیایند. اما با آمدن سیستم های ساده تر، شرکت های کوچک تر نیز می توانند آن را خریداری کنند.
 
به علاوه، مراحل نصب آن نیز هرگز به این سادگی نبوده است SOA و BPM با یکدیگر ترکیب شده اند تا وظایف خاصی را بسته به نیازهای خاص شرکت ایفا کنند. با وجودی که برخی به کارآیی آن شک دارند، اما این نرم افزار توسط بسیاری از شرکت ها در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. SOA یا معماری سرویس گرا با تعریف سرویس ها  و سازمان سرو کار دارد و این امکان را به کسب و کارها می دهد تا سرویس ها و معاملات مورد نظر خود را در اینترنت انتخاب کرده و انجام دهند. با این وجود، این نرم افزار بر روی فرمت ها و یک سری قوانین تمرکز نمی کند. مولفه های اصلی آن فراهم کننده سرویس ها  و راهنمای(Directory) سرویس ها ست  که تمام اطلاعات ضروری در مورد سرویس ها را در خود دارد. در عوض فراهم کننده سرویس ها ، ورودی ها را برای راهنما (Directory) فراهم می کند.
 
داشتن نرم افزار SOA BPM مزایای فراوانی دارد. اول اینکه اطلاعات متعلق به زمال حال را فراهم می کند که به شما امکان مشاهده تغییرات و تعدیل ها را که درطیف مشخصی از متغیرها رخ داده است را می دهد. سپس اینکه تحلیلی کامل از اطلاعات جمع آوری شده ارائه نموده و اهداف را به صورت لحظه ای در اختیارتان قرار می دهد که شاخص کلیدی عملکرد را مشخص می کند و این خود، امری حیاتی است. اما بهترین حالت این است که شما نرم افزار SOA BPM درستی را انتخاب کنید.

 


ویرایش شده توسط: آرمین کریمی

منبع: کتاب ۱۰۰ راز موفقیت در BPM


 

درباره رایورز

شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز در اوایل سال 1368 توسط جمعی‌از فعالین حرفه نرم‌افزار تأسیس گردید...

بیشتر بدانید

ارتباط با ما

  • تهران، خيابان ولی عصر، نرسيده به توانير، خيابان احتشام، شماره 5
  • 89326000

  • BPMS@rayvarz.com

خبرنامه پایگاه دانش BPM