5 نشانه که نیاز سازمان شما را به نرم افزار داشبورد نشان می دهد

هر چند، قبل از این که بتوان گفت، کدام نرم افزار داشبورد ممکن است برای سازمان شما مفید باشد، نیاز است تا درمورد کسب و کار شما بدانیم، اما اینجا 5 نشانه که ممکن است منجر گردد تا سازمان شما ازنرم افزار هوش تجاری سود ببرد، بیان می گردد:


1. شما احساس می کنید که سازمان شما می تواند بهبود یابد، اما هیچ ایده و نظری ندارید که با اطمینان بگویید یا دقیقا مشخص کنید که این بهبود چطور می تواند اتفاق بیافتد.

شما باور دارید داده ها ممکن است به سازمان شما کمک کنند، اما مانند بسیاری از تصمیم گیرندگان نمی دانید که بهتر است چه داده هایی را انتخاب کنید یا چگونه آن ها را جمع آوری کنید و  از طرفی نمی دانید این امر، به تنهایی چگونه اجازه حرکت به سوی یک راه پرمعناتر را می دهد.

یک نرم افزار خوب گزارش داده ها، فقط شما را با ابزارهایی برای دسترسی و تجزیه و تحلیل داده هایتان تجهیز نمی کند بلکه شما را به سوی سودآوری بهتر با این ابزارها، سوق می دهد.

 

2. شما به نظارت و/یا جمع آوری داده می پردازید و کار همین جا تمام می شود.

شما ممکن است جمع آوری داده ها را آغاز کنید و تصور نمایید این کار معنی دار می باشد، اما این موضوع برای ما غیرمعمول نیست که با مدیرانی ملاقات کنیم که می گویند معدنی از داده دارند ولی نمی دانند که چگونه می توانند آن ها را محسوس سازند و یا از آن ها اهرمی به نفع خودشان بسازند. گزارش داده های خوب می تواند راه حلی برای دور کردن این گونه چالش ها و قرار گرفتن در روند پیشرفت را به شما بدهند.

 

3. شما مدت زمان زیادی را هدر می دهید تا ابزاری بسازید که به شما کمک نماید که در داده هایتان نفوذ کنید. 

شاید شما در حال حاضر بر این باورید که یک نرم افزار هوش تجاری واقعی برای سازمان شما مفید است، ولی در حال مبارزه با خود هستید، چرا که از برچسب قیمت تحقیقاتی که منجر به یک راه حل می گردد, یا حتی فرآیند تغییر پیاده سازی می ترسید. بنابراین شما یا کارکنان سازمان به شدت وابسته به ساختن صفحات اکسل هستید و این در خوشبینانه ترین حالت، روزها و هفته ها وقت شما رو می گیرد؛ در حالی که یک راه حل گزارش گیری از داده چند دقیقه بیشتر به طول نمی انجامد.

 

4. راه حل فعلی شما به قدر کافی بازده سرمایه گذاری مورد نیاز سازمان را دربرندارد .

تعداد زیادی محصولات هوش تجاری بزرگ وجود دارند که شما در سازمان می توانید از آن ها استفاده کنید؛ ولی مشکلی که بیشتر این راه حل ها در بازار امروز با آن ها درگیر هستند این است که  فقط برای انجام ابتدایی ترین کارهای هوش تجاری به مهارت تخصص فناوری اطلاعات نیاز دارند و این برای بیشتر شرکت ها هزینه ای را دربر دارد که نمی توانند از پس آن برآیند.

 

5. رقبای شما ، شما رو پشت سرگذاشتند و تنها غباری از آن ها به جا مانده است.

اگر چه این نشانه در انتها ظاهر می شود، اما مهمترین نشانه است. مردم تجارت می کنند تا پول دربیاورند و وقتی رقبای شما یک قدم از شما جلوتر باشند شما نمی توانید این کار را انجام دهید. آیا شما مشتریان قدیمی یا سفارشات جدید خودتان را از دست می دهید چون رقبای شما در زمان کمتری سرویس بهتری را با استفاده از هوش تجاری بر روی موبایل در جلسات مشتریان ارائه می دهند ؟ راه حل گزارش داده های صحیح می تواند به شما کمک کند تا مطلع، مناسب، رقابت پذیر و زنده بمانید. 


امید است شما به دانش و درک بهتری از آنچه که نرم افزارهای داشبورد تجاری هستند، برسید و این موضوع به نفع سازمان شما باشد .


منبع: business-dashboard-need-dashboard-software

ترجمه: سوزان هاتفی


 

درباره رایورز

شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز در اوایل سال 1368 توسط جمعی‌از فعالین حرفه نرم‌افزار تأسیس گردید...

بیشتر بدانید

ارتباط با ما

  • تهران، خيابان ولی عصر، نرسيده به توانير، خيابان احتشام، شماره 5
  • 89326000

  • BPMS@rayvarz.com

خبرنامه پایگاه دانش BPM