گامهایی ضروری برای تعریف مدیریت فرآیند کسب و کار

ماهیت مدیریت فرآیند کسب‌وکار، به پایان رساندن موفقیت آمیز کارهاست. این یک شیوه مدیریتی است که بر روی سرعت و کارایی از طریق بهینه‌سازی تک تک فرآیندها تمرکز دارد. تعریف دقیق مدیریت فرآیند کسب‌و‌کار جهت ایفای نقشی کلیدی و موثر در این تلاش، بسیار حائز اهمیت است. تعریف فرآیند شامل «تعیین اهداف واقعی شرکت» و «مدلسازی مناسب از فرآیندهای کسب‌و‌کار» برای رسیدن به آن اهداف می‌باشد.

در تعریف مدیریت فرآیند کسب و کار، ارزیابی کارهای گذشته به منظور مشخص کردن نقایص جریان کار از اهمیت بالایی برخوردار است. می توان این نقایص را بررسی و مطالعه کرد تا مشخص شود ریشه آنها به «سیستم» بر می گردد یا به «فرهنگ»: 

اگر ضعف های فرآیند مربوط به نقص عملکرد سیستم باشد، برطرف کردن آن ساده تر است. می توان اینگونه ضعف ها را با تعریف فرآیندها و مدل های جریان کاری جدید برطرف کرد. اگر نقایص به ارزش های فرهنگی حاضر در شرکت برگردد، باید ارزش های شرکت را از نو، جهت دهی و تعریف کرد.

BPM در یک فضای نامساعد (به‌ویژه در فضایی که سازمان مخالف ایجاد تغییرات جامع است) کارساز نخواهد بود. پس می‌توان BPM را پس از جهت‌دهی مجدد، تعریف کرد و این تعریف باید به دقت در سازمان معرفی و آغاز شود. به این ترتیب مدل جدید BPM و فرآیند جریان کار که همراه آن رخ می دهد، می تواند با حداکثر ظرفیت کار کند. اتوماسیون فرآیند، به عنوان نتیجه BPM و به دنبال آن مهندسی مجدد کل نقشه و قوانین فرآیند می توانند به جلو رانده شوند.

می‌توان به‌سادگی در یکپارچه‌سازی کارکنان و زیرمجموعه های شرکت موفق شد. اگر این کار به انجام برسد، تعریف مدیریت فرآیند کسب‌و‌کار و اجرای تکنیک‌های جدید به‌طور بی‌عیب و نقصی رخ خواهد داد.


ویرایش شده توسط: اسما اکبری

منبع: کتاب ۱۰۰ راز موفقیت در BPM


 

درباره رایورز

شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز در اوایل سال 1368 توسط جمعی‌از فعالین حرفه نرم‌افزار تأسیس گردید...

بیشتر بدانید

ارتباط با ما

  • تهران، خيابان ولی عصر، نرسيده به توانير، خيابان احتشام، شماره 5
  • 89326000

  • BPMS@rayvarz.com

خبرنامه پایگاه دانش BPM