چه سازمانی آماده اجرای هوش تجاری است؟

هوش تجاری مواردی همچون تحلیل کسب و کار و استخراج شاخص ها (Business Analytics) ، انتخاب روش های مناسب استخراج دانش و داده کاوی و انتقال داده (ETL)، طراحی و پیاده سازی انبار داده (Data Warehousing) ، طراحی و اجرای روالهای مختلف بر حسب نیاز (برای داده های ثبت نشده در سیستم)، ارائه گزارشات (Reporting) و داشبوردها (Dashboard) با استفاده از منابع داده ای موجود در سازمان را شامل می گردد. اگر تصمیم دارید هوش تجاری را در سازمان خود پیاده سازی نمایید، لطفا دست نگه دارید! قبل از شروع کار مواردی را باید در نظر بگیرید که من در ادامه به مهم ترین آنها، اشاره خواهم کرد:

1. اولین نکته ای که باید قبل از شروع کار در نظر بگیرید این است که هیچ سازمانی معضلات واقعی شما را از قبل نمی داند. این نظریه که شرکت نرم افزاری با ارائه داشبورد پیش ساخته ای به شما، مسائل شما را حل خواهد کرد، رد شده است. شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که اینگونه داشبوردهای آماده، کار شما را آسان خواهد کرد ولی واقعیت چیز دیگری است. داشبوردی که صرفا یک سری اطلاعات را بدون در نظر گرفتن تجارت خاص شما نمایش دهد برای مدت کوتاهی یک کالای لوکس در سازمان شما خواهد بود، ولی در دراز مدت مسائل حقیقی شما را حل نخواهد کرد. هر سازمانی دغدغه های خاص خود را دارد و در این بین نقش اصلی (یعنی شناسایی گلوگاه ها) را خود شما باید ایفا کنید. پس در وهله ی اول شما باید خود خواستار سیستم داشبورد باشید و نیاز به داشتن چنین ابزاری را در سازمان خود حس کنید.

2. درست است که شرکت های ارائه دهنده هوش تجاری دغدغه های سازمان شما را نمی شناسند، ولی فراموش نکنید که این شرکت ها می توانند در روند کشف و استخراج شاخص ها در سازمان شما بسیار موثر واقع شوند. اینکه چه نوع شاخص هایی می تواند گلوگاه ها را شناسایی کند و چه نمودارهایی برای نمایش این شاخص ها مناسبترند، دغدغه تیم هوش تجاری خواهد بود. پس به بار نشستن این درخت در گرو ترکیب تجربه مدیران با دانش متخصصین هوش تجاری خواهد بود.

3. برای ساخت داشبورد به جای تکیه بر نیروی انسانی به ابزارهای موجود در بازار مراجعه کنید. وابستگی شما به یک فرد پیامدهای مخرب تری در پی خواهد داشت، به عنوان مثال:

  1. با از دست رفتن نیروی انسانی،جایگزینی آن برای سازمان دشوار خواهد بود.
  2. اتکا به دانش و تجربه ی فرد به جای یک تیم متخصص، نتیجه ی ضعیف تری در برخواهد داشت.(یک دست صدا ندارد!)
  3. به روز بودن نمودارها و نمای گرافیکی داشبوردها، از جمله مواردی است که در شرکت های تولید کننده ی ابزار داشبورد همواره مورد توجه قرار داشته است. در واقع اگر افراد سازمان شما، ساخت داشبورد را بر عهده بگیرند توسعه این ابزار متوقف خواهد شد.
  4. دامنه دانش و تجربه ی شرکت ارائه دهنده هوش تجاری، وسعت بیشتری نسبت به یک فرد دارا می باشد. که همین امر به روز بودن ابزار شما را تحت الشعاع قرار می دهد.

4. همانقدر که داشبوردها می توانند به شما در تصمیم گیری کمک کنند، به همان اندازه می توانند با نمایش خروجی غلط در تصمیم گیری شما خلل ایجاد کنند.
صحت داده ها از جمله مواردی است که می تواند به ساخت داشبوردی موفق منجر شود. داده هایی که به صورت دقیق و منظم در پایگاه داده ها ثبت می شوند، به طور یقین می توانند کمک بزرگی به تصمیم گیری مدیران سازمان نماید. اما از طرفی نداشتن داده های سالم ، نباید موجب عقب نشینی شما شود. حال نوبت آن فرا رسیده که به جنگ داده های ناسالم بروید. در حین ساخت داشبورد می توانید از صحت داده ها مطمئن شوید و روند ثبت اطلاعات را بهبود بخشید.

نتیجه گیری:

اگر به این نتیجه رسیده اید که به هوش تجاری نیاز دارید و آمادگی روند اصلاح داده ها را در خود ایجاد نموده اید،، با انتخاب یک ابزار مناسب و تیم متخصص هوش تجاری کار خود را آغاز کنید و فراموش نکنید که داشبورد شما باید اهداف شما را در برگیرد و سراغ شاخص هایی بروید که واقعا به آنها نیاز دارید.

نویسنده: سمیرا علیزاده

درباره رایورز

شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز در اوایل سال 1368 توسط جمعی‌از فعالین حرفه نرم‌افزار تأسیس گردید...

بیشتر بدانید

ارتباط با ما

  • تهران، خيابان ولی عصر، نرسيده به توانير، خيابان احتشام، شماره 5
  • 89326000

  • BPMS@rayvarz.com

خبرنامه پایگاه دانش BPM