مدیریت فرایند کسب و کار پویا (Dynamic Business Process Management)

در فناوری مدیریت فرآیند کسب‌وکار، یک فرآیند کسب و کار در قالب مجموعه‌ای از مراحل ساختار یافته و قابل تکرار تعریف می‌گردد به طور مثال، فرض کنید پردازش یک گزارش هزینه در 5 مرحله معین انجام می‌گیرد:

  1. کارمند یک فرم درخواست هزینه را کامل می‌کند،
  2. یک مدیر آن را تأیید می‌کند،
  3. یک مدیر ارشد آن را تأیید می‌کند،
  4. درخواست به منظور صدور چک به "امور پرداخت" ارسال می‌گردد و 
  5. چک برای کارمند ارسال می‌شود.

با وجود اینکه احتمال و امکان تغییرات (در فرایند) وجود دارد، تعداد و نوع مسیرهای ممکن برای انجام یک فرایند، همچنان قابل تعریف هستند. به عنوان مثال یک فرایند محاسبه‌ی هزینه ممکن است مسیرها و مراحل مختلفی را بر اساس میزان کل هزینه یا بخش کارمندان طی کند.

مدیریت فرآیند کسب‌وکار پویا به منظور مقابله با شرایطی پدید آمده که در آن‌ها وجود استثنائات بیش از حد، مانع مستندسازی  تمام مسیرهایی که یک فرآیند ممکن است طی نماید، می‌شود. در این‌گونه موارد فردی که مسئولیت انجام کار (وظیفه) جاری را دارد باید به صورت لحظه‌ای (on-the-spot) برای تعیین مسیر فرایند تصمیم‌گیری کند. سیستم های مدیریت کسب‌وکار در شرایطی که بخش مشخصی از کار نیازمند تغییر است، اجازه اضافه کردن "مرحله" به فرایند را به کاربر یا مدیر می‌دهد. این‌گونه موارد (تغییرات) معمولاً در فرایندهایی مشاهده می‌شود که برای تأمین داده ورودی، تأییدها، نظرات، تجدیدنظرها و یا تصمیمات اجرایی لحظه‌ای نیازمند گروه وسیعی از افراد هستند. به عنوان مثال می‌توان به فرایندهای مرتبط با قانون و یا "مدیریت موردی بیمه" (Insurance Case Management) اشاره کرد.

 

منبع: What is Dynamic Business Process Management 

ترجمه: پروین بختیاری

 

درباره رایورز

شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز در اوایل سال 1368 توسط جمعی‌از فعالین حرفه نرم‌افزار تأسیس گردید...

بیشتر بدانید

ارتباط با ما

  • تهران، خيابان ولی عصر، نرسيده به توانير، خيابان احتشام، شماره 5
  • 89326000

  • BPMS@rayvarz.com

خبرنامه پایگاه دانش BPM