مدیریت فرآیند کسب و کار و معماری سرویس گرا: ادغام دو فناوری برای بهبود عملکرد شرکت

(مدیریت فرایند کسب و کار)BPM و SOA(معماری سرویس گرا) می توانند با هدف نهایی بهبود فرآیندهای کسب کار و عرضه محصولات و خدمات به مشتریان نهایی، مکمل یکدیگر باشند. BPM  یا مدیریت فرآیند کسب و کار، ابزاری است که می تواند محصولات و سرویس های مورد نظر را خلق نماید، در حالی که SOA یا معماری سرویس گرا به عنوان موتوری عمل می کند که BPM را به کار می اندازد و کار مورد نظر را به کاربر مشخص می رساند. این رابطه رابطه ای نمادین است که می تواند به طور کلی تمام عملیات شرکت را بهینه سازی کند.

معماری سرویس گرا ساخته شد تا به شرکت ها برای نیازمحاسباتی شان انعطاف بخشد. به دلیل اینکه خصوصیت اساسی SOA توزیع معماری محاسبه است، این شانس را برای شرکت ها به وجود می آورد تا میان سکوهای(Platform) مختلف، مکان های مختلف و پشتیبانی فناوری اطلاعات محلی (Local) مختلف کار کنند.

با داشتن این نوع معماری، یک مدیریت فرآیند با مرکزیت وب و معماری سرویس گرا می تواند میان یک شبکه گسترده ی ناپیوسته کار کند. این کار باعث می شود دیگری نیازی به متمرکز کردن زیر ساخت های IT به منظور اجرای BPM بر روی یک شبکه گسترده نباشد. متمرکز سازی به ناچار همراه هزینه های سرباری مانند نصب کردن محیط IT، نگهداری از پرسنل زیرساخت و نیز پشتیبانی آن می باشد.

بنابراین ادغام SOA و BPM نه تنها موجب منعطف شدن شرکت ها در اجرای فرآیند جریان کار می شود، بلکه می تواند این امکان را به آنها بدهد که بخش های جداگانه کسب و کارشان را به هم مرتبط و از همه مهم ترصرفه جویی زیادی در منابع مورد نیاز شرکت کنند. BPM و SOA فناوری هایی نوینی هستند که می توانند پتانسیل شرکت ها را برای رشدی چشمگیر افزایش دهند. اگر از BPM و SOA به درستی و به صورت مکمل استفاده شود می توانند موجب بهبود، بهره وری و در نتیجه بالا رفتن سود و تقویت رشد و دوام یک شرکت شوند.


ویرایش شده توسط: آرمین کریمی

منبع: کتاب ۱۰۰ راز موفقیت در BPM


 

درباره رایورز

شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز در اوایل سال 1368 توسط جمعی‌از فعالین حرفه نرم‌افزار تأسیس گردید...

بیشتر بدانید

ارتباط با ما

  • تهران، خيابان ولی عصر، نرسيده به توانير، خيابان احتشام، شماره 5
  • 89326000

  • BPMS@rayvarz.com

خبرنامه پایگاه دانش BPM