مدیریت فرآیندهای کسب و کار اجتماعی (Social BPM)

پدید آمدن web2.0 (مرحله دوم تکامل در اینترنت) منجر به خلق برنامه های اجتماعی مثل Facebook،Twitter،Linked In و Wikipedia شد. مفهوم web2.0 در سال 2004 در جلسه طوفان فکری که توسط تيم اورايلي (Tim O'Reilly) با همکاری MediaLive International انجام شد به وجود آمد. web2.0 نامی است که به نسل دوم World Wide Web اطلاق می شود و امکان مشارکت کاربر به معنای به اشتراک گذاری مطالب یا تغییر محتوی به صورت آنلاین را فراهم می کند در حالی که وب 1.0 بسیار محدودتر و ساده‌تر بود، و تنها تعدادی نسبتاً اندک از مؤسّسات گوناگون، دانشگاه‌ها، مراکز تبلیغاتی و غیره به ایجاد مطلب و محتوا بر روی آن مبادرت می‌نمودند. این، در حالی بود که کاربران در وب 1.0 توان ایجاد و یا تغییر آن را نداشتند و تنها امکان دسترسی به اطّلاعات موجود و استفاده از آن‌ها را داشتند.

 BPMSاجتماعی در واقع ترکیبی از BPM سنتی با تکنولوژی و ابزارهای اجتماعی با web2.0   است .BPMS  اجتماعی یک متدولوژی برای تجمیع نظرات مختلف برای پیشرفت در فرایند است.  BPMاجتماعی یک مفهوم است که فرآیندهای مشترک و تکراری را توصیف میکند که به آن فرایند های اجتماعی فعال نیز می گویند.

بعضی از اصول bpm اجتماعی عبارتند از :

  • شفافیت

 BPM اجتماعی منجر به حذف موانع بین تصمیم گیرندگان BPM و کاربرانی که تحت تاثیر آن تصمیم هستند میشود به طور مثال این کار را با ایجاد یک انجمن برای برقراری ارتباط انجام می دهد که از آن می توان به عنوان اهرمی برای تغییر و بهبود فرآیندهای کسب و کار بهره برد

  • پاسخگویی

تعامل مستقیم بین کسب و کار و کاربران نهایی فاصله بین آنها و کسب و کار را از بین می برد تا بحث مشتری مداری را پاسخگو باشد.

  • انعطاف پذیری

همکاری مداوم بین کسب و کار و کاربر نهایی منجر به تسهیل پالایش فرایند کسب و کار و بهبود نیازهای مشتریان می شود.

یه طورمثال در شکل زیر یک پیاده سازی از bpms اجتماعی را مشاهده می کنیم :

به این صورت که فرد در شبکه اجتماعی توییتر مشکل خود را می فرستد شرکت مورد نظر همه ی توییت هایی که با تگ خودش باشد را پایش کرده وقتی پیام جدیدی برسد با توجه به کلمات کلیدی که در مشکل خود بیان کرده در پایگاه داده های خود جستجو کرده اگر قبلا چنین درخواستی فرستاده شده بود سریعا به فرد پاسخ داده می شود وگرنه یک درخواست جدید ثبت می شود تا زمانی که کارشناس مربوطه به فرد پاسخ دهد.

شرکت ها از این نوع نرم افزار ها و مدل های اجتماعی(اشتراک گذاری ،مشارکت و ارسال) برای انجام دادن کارها توسط کارمندان به صورت مشارکتی استفاده می کنند.به طور مثال می توان برای مشارکت در طراحی یا مستند سازی استفاده کرد یا مثلا تعاملات اجتماعی مانند بحث در مورد یک موضوع یا کمک به تسهیل اتمام کار را به کمک این ابزار انجام داد.

اگر به طور مثال برای شما در فرایند یک کار مشخص تعیین شده است که ممکن است نیازمند همکاری زیاد و کمک از طرف همکاران شما باشد شما می توانید با کمک ارتباطات و شبکه ای که با دوستان خود برقرار کردید از آن ها کمک گرفته و آن را انجام دهید.سکوهای (Platform) اجتماعی مبتنی بر کسب و کار مانند Yammer و Chatter (عملکرد آن مانند Facebook است ولی برای کسب وکارمورد استفاده قرار می گیرد) به سرعت در حال ظهور هستند و به نظر می رسد که این روند ادامه دار خواهد بود و سرعت می گیرد.

 bpm اجتماعی قدمی است رو به جلو برای استفاده از تکنولوژی های اجتماعی که هدف آن بدست آوردن رضایت مشتریان است.همکاری و آگاهی از آنچه که دیگران در یک جامعه انجام می دهند یکی از مزایای ترکیب BPM و رسانه های اجتماعی است.

مترجم:

آرمین کریمی

منابع:

www.WhatIsBPM.com

www.infoq.com

درباره رایورز

شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز در اوایل سال 1368 توسط جمعی‌از فعالین حرفه نرم‌افزار تأسیس گردید...

بیشتر بدانید

ارتباط با ما

  • تهران، خيابان ولی عصر، نرسيده به توانير، خيابان احتشام، شماره 5
  • 89326000

  • BPMS@rayvarz.com

خبرنامه پایگاه دانش BPM