اهمیت شاخص های کلیدی عملکرد در مدیریت فرآیندهای کسب و کار

در مدیریت فرآیندهای کسب ‌و کار (BPM)، وجود معیاری که به پیشبرد عملکرد کمک کند، از اهمیت بسزایی برخوردار است ؛ از آنجایی که هر سازمان اهداف و دستاوردهای مخصوص به خود را داراست و ماهیت کسب و کارها با هم متفاوت است،در نتیجه معیارها و سنجه های عملکرد هر سازمان نسبت سازمان دیگر متفاوت خواهد بود.

به منظور حمایت از سازمان ها در بخش تحلیل داده های فرآیند کسب و کار، باید شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) ساخته شوند تا وضعیت فعلی کسب و کار ارزیابی شده و بهترین کار ممکن برای رشد و پیشرفت کسب و کار پیشنهاد گردد. در مورد ساخت این شاخص های کلیدی عملکرد باید مواردی را در نظر گرفت. این شاخص ها می بایست:

  1. پیوسته و صحیح باشند.
  2. با حفظ امنیت همیشه در دسترس باشند.
  3. به طور مستقیم، بهره وری و کارآیی یک کسب و کار را منعکس کنند.
  4. تصمیم گیری مناسب برای مدیران ارشد را تسهیل کنند.

از آنجا که شیوه های متعددی برای تعیین معیارهای ممکن و البته عملی یک کسب و کار وجود دارد، وجود شاخص های کلیدی عملکرد بسیار مهم است. با وجودی که ممکن است این کار برای برخی از افراد دشوار باشد، توصیه می شود معیارها و شاخص های کلیدی عملکردی که در دسترس و قابل اندازه گیری باشند را مشخص کنید. اگر شخصی در میان تمام کارهایی برای آماده سازی و برنامه ریزی در جهت رسیدن به هدف انجام میدهد،قادر به انجام این کار نباشد، چطور می توان انتظار داشت به یک هدف مشخص  برسد؟

به طور قطع تعیین معیارهای عملی و منطقی، میتواند  موجب بهره گیری از حداکثر کارایی افراد شود و کسب و کار شما با علم به اینکه فرآیندها و عملکردتان هم جهت اهدافتان است،در مسیر درست قرار میگیرد.

 

:ویرایش شده توسط سمیرا علیزاده

منبع: کتاب 100 راز موفقیت در BPM

درباره رایورز

شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز در اوایل سال 1368 توسط جمعی‌از فعالین حرفه نرم‌افزار تأسیس گردید...

بیشتر بدانید

ارتباط با ما

  • تهران، خيابان ولی عصر، نرسيده به توانير، خيابان احتشام، شماره 5
  • 89326000

  • BPMS@rayvarz.com

خبرنامه پایگاه دانش BPM